• Vyberte jazyk
  • en

New York City maraton: cíl splněn!
Od vášně k profesi
Každý velký cíl se skládá z tisíce jednotlivých momentů. Dny, minuty a vteřiny. Vše se nakonec sečte do výsledného celku. Sara Dosssenaová trénovala každý jednotlivý den než zdolala newyorský maraton.
Sara Dossenaová, „triatloniska s běháním krvi“, jak popisuje sama sebe, zažila úspěšný rok 2017. Jako italská šampionka v běhu na 10 000 m (v čase 0:33:11) zaběhla svůj osobní rekord v půlmaratonu na závodě Stralugano ve Švýcarsku (1:10:38), kde se umístila celkově na devátém místě. V červnu na desetikilometrové trati v závodě NY Mini 10 K doběhla jako druhá nejlepší Evropanka s časem 0:33:23.
To je jen několik z dlouhého výčtu národních i mezinárodních úspěchů a Sara sklízí další: nový osobní rekord na nejočekávanější akci roku, maratonu v New Yorku, svém vůbec prvním maratonském závodě! Předvedla neuvěřitelný výkon. Doběhla na fantastickém 6. místě v čase 2:29:39‚ a stala se tak první Evropankou v cíli!
„Nových věcí se vždycky trochu bojíme, ale zároveň nás dokážou nakopnout a motivovat!“ říká italská ambasadorka Mizuna.
Gratulujeme této neuvěřitelné ženě, která jde tvrdě za svým cílem!